Život bez brýlí a kontaktních čoček čeká i na vás! Nevěříte?

0
1694

Možná si nyní nedokážete představit, jaké by bylo ráno vstát a zahájit den, aniž byste museli na nočním stolku tápat po brýlích. Zaostřit kontury vašeho světa už není nemožné – díky pokrokům v laserových operacích očí to nyní může být dokonce i bezbolestné a dostupné pro každého!

Vyberte si vhodnou refrakční metodu

Na klinice nejdříve podstoupíte důkladné předoperační vyšetření a společně s lékaři vyberete metodu, která je pro vás nejvhodnější. Laserovou operaci oka lze provádět mnoha způsoby, které si můžeme obecně rozdělit na metody povrchové a hloubkové. Tzv. 1. generací refrakčních zákroků byly povrchové metody známé pod označením PRK a LASEK. Pro pacienta je takové ošetření poměrně náročné a rekonvalescence bolestivá. Chirurg totiž musí odstranit vrchní vrstvu rohovky pomocí alkoholu a poté odpařit přebytečnou oční tkáň, která způsobovala neostré vidění, excimerovým laserem. Po vymodelování rohovky do kýženého tvaru se rohovka překryje obvazovou čočkou. Hojení epitelu může trvat až několik dní a nejedná se o nijak příjemnou záležitost, která zahrnuje slzení a pálení očí. V dnešní době se tato metoda doporučuje především lidem s tenkou rohovkou, pro niž jsou novější metody nevhodné, a pacientům, kteří potřebují odstranit velký počet dioptrií.

NeoVize umožnila bezbolestné a rychlé hojení

Zkušený tým odborníků NeoVize učinil v roce 2008 průlom na poli refrakčních zákroků. Jejich femtosekundový laser přinesl 2. generaci operací očí, který dokáže velmi šetrně oddělit horní vrstvu rohovky, která zůstane na jedné straně přichycena a opatrně se odklopí. Epitel se tedy již nijak nepoškodí a po odstranění oční vady známým excimerovým laserem jej lékař jednoduše opět přiklopí na své místo. Tato metoda umožňuje upravit obě oči v jeden den. Hloubkové metody dopřejí pacientům bezbolestné hojení a okamžitý návrat do pracovního procesu, pouze koupání ve veřejných bazénech je jim na nějakou dobu zapovězeno. Hledejte je pod názvem LASIK nebo FemtoLASIK.

NeoSMILE 3D – to nejlepší pro vaše oči

Nyní tito renomovaní specialisté přicházejí s metodou 3. generace: NeoSMILE 3D. Chirurg pomocí femtosekundového laseru odřízne přebytečnou tkáň přímo uvnitř rohovky a vyjme ji speciální pinzetou. Na horní vrstvě rohovky nezůstane nic víc než drobounký řez – žádné narušení ani odklápění. Po takovém zázraku si můžete užívat třeba i hraní na počítači již večer po zákroku, druhý den odjet do práce automobilem a za týden se třeba potápět. Nevýhodou této metody je, že umožňuje pouze úpravu krátkozrakosti a slabších případů astigmatismu, trpíte-li tedy například dalekozrakostí, musíte ze svých nároků slevit.

Oči máte jen jedny, svěřte se proto do těch nejlepších rukou

V Brně lze 3. generaci refrakčních zákroků podstoupit pouze na jediné klinice, a to přímo u NeoVize, kde se vás ujme tým prvotřídních odborníků na poli oftalmochirurgie, kteří patří k uznávaným kapacitám v celém světě. Provádí ovšem zákroky všemi uvedenými metodami, budete se tedy moci rozhodnout nejen podle jejich doporučení, ale také v závislosti na vašich finančních možnostech. Povrchové metody začínají již na 6000 – 8000 Kč, což je pro většinu lidí méně, než utratí za brýle nebo neustále nové čočky. Rozhodně tedy zvažte, jestli se vám nevyplatí osmělit se a zbavit se této přítěže jednou provždy.

Strach nechte doma

Možná jste dosud váhali proto, že se zásahu do oka bojíte. Jedná se o strach přirozený, avšak nikoliv opodstatněný. Laserové paprsky totiž působí na oko pouze v přesně vymezené oblasti rohovky, jeho vnitřní struktuře nehrozí vůbec žádné nebezpečí. Moderní metody minimalizují pooperační obtíže a není nadnesené říct, že již druhý den budete úplně v pořádku, pouze budete muset oči tu a tam zvlhčit k tomu určenými kapkami. Samotná operace trvá méně než deset minut a zásahy přímo do oka zabírají čas v řádu sekund. Díky místnímu umrtvení kapkami jsou všechny zákroky zcela bezbolestné. Podrobné informace o možnostech korekce oka laserovou operací naleznete na webech NeoVize, DuoVize či NeoVízia.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here