Klystýr a hubnutí – Troufnete si na klasiku nebo dáte přednost mírnější metodě?

0
8518

Máte nějaké to kilo navíc a už nevíte, jak se ho zbavit? Všechny diety jste už vyzkoušeli, ale nezabrala na Vás ani jedna? Koktejly máte také za sebou a navíc by Vás jejich konzumace brzy přivedla na mizinu, takže s nimi končíte. Navíc kila zůstala. Co teď? Co tahle vyzkoušet klystýr? Vyčistíte si střeva a ta díky tomu budou pracovat mnohem lépe. Pomůže to ale ke zhubnutí nadbytečných kilogramů? Může a nemusí. Záleží na tom, jak budete postupovat po klystýru.

Jak probíhá klystýr

Když chcete zhubnout, je možné si nechat udělat klystýr. Nebo si ho můžete udělat v pohodlí domova. Ten klasický probíhá tak, že Vám do konečníku zavedou hadičku a tou Vám do střev napustí vlahou, až mírně teplou vodu.  Co snesete. Pak musíte vydržet co nejdéle než můžete jít na toaletu. Kdo si klystýr vyzkoušel, tak ví, že to není nic příjemného. Navíc doba, než můžete na WC, se nepříjemně vleče. Máte velké nutkání na velkou, tlačí Vás břicho a víte, že nesmíte. O to je to horší.

Ti, co si klystýr vyzkoušeli, až už těhotné maminky před porodem nebo ostatní před nějakým vyšetřením, asi do dalšího jen tak dobrovolně nepůjdou.

Šetrnější řešení

Na trhu je přípravek – rektální roztok, který Vám vyčistí střeva bez zavedení hadice do konečníku. Nemusíte si ani napouštět do sebe žádnou vodu. Stačí před použitím lahvičku protřepat, až vznikne pěna, zavézt do konečníku aplikátor a stisknout. Pěna i roztok Vám naplní střeva a pak musíte opět vydržet nutkání na stolici. Toto je pro spoustu lidí asi příjemnější postup než klasický klystýr.

I tento šetrnější postup má ale svá rizika a negativa

Při častém používání může dojít ke ztrátě velkého množství vody, minerálních látek (hlavně draslíku a hořčíku) a to může vést k daleko většímu sklonu k zácpě. To Vás samozřejmě bude nutit používat gel častěji. Je to začarovaný kruh, který Vám nepřinese nic dobrého. Proto si dejte pozor na příliš časté používání. Navíc hrozí, jako u všech projímadel, závislost v důsledku ochablosti střeva. Výrobce uvádí, že při nesprávném používání může hrozit i porucha srdeční funkce, celková únava a svalová slabost. Dále se také můžete setkat s průjmy, bolestí břicha a nadýmáním. Chcete to i přesto podstoupit a klystýr, i když v té jemnější formě si udělat?

Hydrocolonterapie

Tato nová metoda čistění střev je velice účinná a prý daleko příjemnější než samotný klystýr. Doma si jí ale sami neuděláte. Jak probíhá toto čištění střev?

Na tuto proceduru musíte do specializovaného centra, kde tuto sprchu střev provádějí? Do konečníku Vám bude zavedena dvojitá hadička. Jednou hadičkou Vám bude do střev napouštěna teplá voda a druhou se budou vyplavovat nečistoty. Při celé aplikaci Vám bude terapeutkou masírování břicho, aby se střeva lépe pročistila.

Výhody hydrocolonterapie

  • Žádné bolesti břicha
  • Žádné nesnesitelné nutkání na stolici
  • Žádný nepříjemný zápach
  • Žádné běhání na toaletu
  • Střevo se pročistí šetrněji
  • Vyčistí se střevo v celé délce

Nevýhody průplachu střev

Nevýhodou hydrocolonterapie, klystýru i gelu je, že si vypláchnete ze střev veškeré zdravé bakterie. Díky tomu může docházet k problémům jak s trávením (průjmy), tak i ke zhoršení některých nemocí. Jsou známé případy, kdy si lidé nechali vypláchnout střeva (několikrát po sobě) a zhoršil se jejich zdravotní stav a to rapidně. Šlo ale o zhoršení přechodné, pravděpodobně právě z nedostatku zdravých bakterií ve střevech. Navíc to musel být pro tělo celkem velký šok, když bylo roky zanášeno a najednou se vyplavilo třeba i 2kg nečistot.

Některé zdroje dokonce uvádějí, že ve střevech můžeme mít až 10kg nečistot!!!

Po výplachu střev Vám také splaskne vypouklé břicho.

Jak pokračovat po výplachu?

Jestli bude podstoupení klystýru nebo hydrokolonterapie účinné při hubnutí, to závisí na tom, jak budete pokračovat po proceduře. Pokud se vrátíte zpět k původnímu životnímu stylu, budete jíst polotovary, hotovky a sladkosti či slané pochutiny, nemůžete čekat, že Vám to pomůže. Pokud ale změníte způsob stravování a začnete jíst zdravě, pak je velká šance, že střeva zůstanou relativně čistá, budou fungovat, jak mají a Vy se budete cítit velice dobře. Navíc bude Váš metabolismus pracovat rychleji, tím pádem budete hubnout.

Pro koho je tato metoda vhodná?

Berete často antibiotika? Jíte nevhodnou stravu? Pravděpodobně máte ve střevech pomnožené škodlivé bakterie a kvasinky. Než podstoupíte hydrokolonterapii nebo i klystýr, měli byste si dát střeva trošku do kupy. Rozhodně zařadit dietu (jíst lehká, lehce stravitelná jídla, nepřejídat se), a posílit organismus. Do střev je dobré dodat laktobacily, případně zkusit i extrakt z grapefruitových jadérek. Je to velmi silný antioxidant a působí proti infekcím. Také byste měli posílit imunitu. Ať už výše zmíněným extraktem, nebo také echinaceou. Dobré je, podpořit funkci jater. Na to můžete využít například ostropestřec mariánský.

Pokud by byla střeva narušená, propouštěla by do těla spoustu škodlivin, které se přes zdravou stěnu běžně nedostanou. Při hydrocolonterapii by mohlo dojít k tomu, že se do těla dostane masivní množství škodlivin právě přes porušené stěny.

 

Obecně se doporučuje, než si budete aplikovat klystýr či než podstoupíte hydrokolonterapii, konzultovat Váš zdravotní stav s lékařem.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here