Pokud vás golf uchvátil a rádi byste jej začali hrát opravdu naplno, pak už na nic nečekejte! Golf je skvělá hra, která je nejen sportem, ale i odpočinkovou aktivitou, při které se uvolníte a zbavíte se stresu. Pokud i vy po vašich trénincích na odpališti přemýšlíte, s jakým vybavením byste měli nastoupit při vaší první hře, přečtěte si náš dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co by vám určitě nemělo chybět.

Golfové vybavení

Ke hře budete úplně vždy potřebovat golfové hole. Vám jakožto začátečníkovi budou nejlépe sedět golfové hole s nízkým těžištěm a větší hlavou, které odpouští mnoho začátečnických chyb a jsou komfortnější při učení se správným úderům. Zvolit můžete kompletní nový začátečnický set, koupit si starší ohraný set nebo si sestavit svůj vlastní, který budete se zvyšujícími se zkušenostmi rozšiřovat (celkem je možné mít ve svém golfovém setu 14 golfových holí). V začátcích se určitě nepouštějte do technických vychytávek, jelikož je nemáte šanci využít.

Golfový bag

Golfový bag je cestovní taška pro vaše golfové hole. Golfový bag oceníte především při přenášení holí a golfových doplňků, jelikož je uzpůsoben do komorového systému, do kterého jednotlivé hole zastrkáváte. Vybrat si můžete z několika typů golfových bagů. Golfový bag stand má vypolstrovaný zádový popruh, díky kterému je jeho nošení komfortní. Tento bag má i nožičky, za které jej můžete v případě potřeby opřít. Pro začátečníky se hodí golfový bag pencil, který je malý a tvarem připomíná tubus. Nejrozšířenějším typem jsou golfové bagy cart, které se umisťují na golfové vozíky. Pro převážení golfových holí můžete využít i speciální golfový cestovní bag, který díky pevné skořepině ochrání vaše golfové hole během převozu.

Golfové oblečení

Značkové golfové oblečení ani golfové doplňky žádný golfista nutně nepotřebuje. Co však znát musí, to je golfová etiketa. Golfová móda má svá specifika. Nevhodné je například obléci si džíny, barevná trika s výraznými potisky nebo u dam příliš krátké sukně. Nejlepší pro vás bude koupit si látkové pevné kalhoty a tričko s límečkem, které je naprosto v pořádku. Zvolit byste měli i pohodlné a vkusné golfové boty, které s vámi zvládnou jakékoli rozmary počasí. Pokud si již od začátku zakládáte na stylu, můžete si golfové oblečení, jako jsou svetry, kalhoty, dámské i pánské termoprádlo, trička, kalhoty nebo bundy pořídit u značkových prodejců.

 

Golfové vybavení pro vaši první hru
Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here