Mikrovlnné trouby dnes najdete v domácnostech, kancelářích i restauracích. Za jejich oblibou stojí především rychlost a nenáročnost přípravy jídla. Zároveň ale budí u mnoha lidí nedůvěru. Za tou povětšinou stojí některý z následujících mýtů.

# 1 Škodí zdraví

Mnoho lidí má stále dojem, že mikrovlny poškozují ohřívané jídlo, případně že se nějakým způsobem dostávají do okolního prostředí a způsobují bolesti hlavy nebo dokonce nádory. Dojmy ale nejsou pojmy – žádný solidní vědecký výzkum nic podobného nedokázal.

O bezpečnost svých zákazníků navíc stojí i sami výrobci mikrovlnných trub, jako je například společnost Orava. Proto vždy s mikrovlnkou manipulujte tak, jak je uvedeno v návodu. Vyhnete se tak všem potížím.

# 2 Nekvalitní jídlo zbavené živin

Určitá část vitamínů a živin se bohužel ztrácí při jakékoliv tepelné úpravě zeleniny a ovoce. Neexistuje ale důkaz, že by mikrovlny zbavovaly jídlo vitamínů více než jakýkoliv jiný způsob ohřevu.

Potíž je však jinde. Řada lidí si z pohodlnosti kupuje hotová chlazená jídla, která pak jen v mikrovlnce ohřejí. Tato jídla rozhodně nemají se zdravým stravováním nic společného, jsou plná konzervantů, a navíc ani nebývají příliš chutná. V tomto ohledu jsou však mikrovlnky nevinně – jejich práce je ohřívat jídlo, ne lidem sestavovat jídelníček.

# 3 Jsou nepraktické

Některým lidem je těžké se zavděčit. Pokud jim nabídnete kombinaci elektrické trouby s dvouvařičem, jako je EC-320, budou si stěžovat na složité ovládání. A to i přesto, že vám tato trouba jednoduše umožní ovládat plotýnky i troubu zaráz.

Když však narazí na jednoduchou a kompaktní mikrovlnnou troubu MW-1708, postěžují si na to, že umí jenom ohřívat a rozmrazovat jídlo (jako kdyby měla mikrovlnka dělat cokoliv jiného). Proto je potřeba si ujasnit, co vlastně člověk chce a hledá.

Z nabídky mikrovlnných trub si v dnešní době naštěstí vyberou jak příznivci multifunkčních zařízení, tak zastánci jednoduchých řešení. Je jen potřeba vědět, kde hledat.

 

 

Pozor, nehodnoťte kvalitu diety nebo produktu, ale ohodnoťte kvalitu článku jako takového.

Podobné články

Keramická dóza

0 10
Šejkr

0 3

Žádné komentáře

Zanechat odpověď: